داشبورد وضعیت جستجوی Google جدید

این داشبورد مشکلات گسترده ای را که در هفت روز گذشته رخ داده است، با برخی جزئیات و وضعیت فعلی حادثه گزارش می دهد. یک مشکل گسترده به این م،ی است که یک مشکل سیستمی در یک سیستم جستجو وجود دارد که بر تعداد زیادی از سایت‌ها یا کاربران جستجو تأثیر می‌گذارد. گوگل اضافه کرد که معمولاً این نوع مسائل در خارج بسیار قابل مشاهده هستند، و در داخل مک،سم های نظارت و هشدار SRE در پشت صحنه کار می کنند تا مشکلات را علامت گذاری کنند.

امروز، گوگل گزارش داشبورد وضعیت جستجوی گوگل را در این آدرس منتشر کرد status.search.google.com. در صورت بروز مشکل یا قطعی در ،یدن، نمایه سازی یا ارائه خدمات با سرویس جستجوی Google، این گزارش تأیید رسمی از طرف Google به شما می دهد.

در اینجا یک پاد،ت با اطلاعات بیشتر در این زمینه وجود دارد:

همیشه فکر می‌کردم چرا Google برای صدها محصول دیگر در Gmail، Drive، Google Ads و غیره داشبورد وضعیت دارد، اما نه برای جستجوی Google – مهم‌ترین محصول/سرویس آن. اما امروز زم، که گوگل گزارش داشبورد وضعیت جستجوی گوگل خود را منتشر کرد، همه چیز تغییر کرد.

گوگل گفت “در حالی که به سمت سال 2023 پیش می رویم، می خواهیم ابزار دیگری را برای عموم مردم معرفی کنیم تا از آ،ین وضعیت سیستم هایی که بر جستجو تاثیر می گذارند – ،یدن، نمایه سازی و سرویس دهی را درک کنند. در حالی که اختلالات سیستم بسیار نادر است، ما می خواهیم در هنگام انجام آنها شفاف باشیم. در گذشته، ما با مهندسان قابلیت اطمینان سایت خود (SRE) کار کرده‌ایم تا این اختلالات را در حساب توییتر جستجوی مرکزی Google خود به صورت خارجی درآوریم. امروز، داشبورد وضعیت جستجوی Google را معرفی می‌کنیم تا وضعیت جستجوی آینده را با هم در میان بگذاریم. “

در اینجا یک اسکرین شات از این است:

من هنوز گمان می‌کنم که قبل از اینکه Google آنها را در این داشبورد تأیید کند، مشکلات مربوط به جستجوی Google را تشخیص دهیم. همانطور که گفته شد، من بسیار هیجان زده هستم که Google سیستم های خود را برای کار با سیستم های Google Status برای جستجوی Google در آینده راه اندازی می کند.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/new-google-search-status-dashboard-34569.html

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است