جستجو در 10 سال آینده به طور قابل توجهی تکامل خواهد یافت

پتانسیل تجاری پیچای وقتی از او پرسیده شد که چه نوع پتانسیل تجاری (مثلاً تبلیغات گوگل) را برای جستجوی LLM و LLM می بیند، گریزان بود:

  • حک ، آن به این شکل دشوار است. ممکن است به ایده هایی برای چگونگی جشن تولد علاقه مند شوید و در برخی موارد جنبه های تجاری آن بیشتر شود. ما با این دیدگاه وارد آن نمی شویم، می خواهیم این سفر تجاری را به شما ارائه دهیم. مهم این است که دستور را درست انجام دهیم.»

درباره نویسنده

دنی گودوین

جستجوی گوگل در 10 سال مدل‌های زبان بزرگ (LLM) و چت (مثلاً بارد) چگونه جستجو را در دهه آینده تغییر می‌دهند؟ آیا این پایان جستجوی مبتنی بر پیوند است؟ پیچای گفت که پیش‌بینی سخت است، اما در نهایت به درک آنچه کاربران می‌خواهند و کمک به آن‌ها برای انجام آن خواهد بود:

  • “من فکر می کنم این تجربه در دهه آینده به طور اساسی تکامل خواهد یافت. ما باید با کاربران از نظر آنچه به دنبال آن هستند ملاقات کنیم.”

به گفته ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در مصاحبه ای گسترده با وال استریت ژورنال، تجربه جستجوی گوگل «در دهه آینده به طور اساسی تکامل خواهد یافت».

مصاحبه. می تو،د گزیده های ویرایش شده را بخو،د مصاحبه پیچای با وال استریت ژورنال


او همچنین گفت که بارد نمونه ای از زم، بود که برای اولین بار بودن «مهم نیست»:

  • “در طول تاریخ ما، بسیاری از مناطق وجود دارد که ما اولین ،ی نبوده ایم که چیزی را به بازار عرضه کرده ایم. ما اولین موتور جستجو را توسعه ندادیم. ما اولین مرورگر یا اولین محصول ایمیل یا اولین محصول نقشه برداری و غیره را توسعه ندادیم.

دنی گودوین سردبیر سایت Search Engine Land & نمایشگاه بازاریابی جستجو – SMX از سال 2022. او در سال 2022 به ،وان سردبیر ارشد به Search Engine Land پیوست. او علاوه بر گزارش در مورد آ،ین اخبار بازاریابی جستجو، برنامه SME (کارشناس موضوعی) Search Engine Land را نیز مدیریت می کند. او همچنین به برنامه ریزی رویدادهای SMX ایالات متحده کمک می کند. گودوین از سال 2007 در مورد آ،ین پیشرفت‌ها و روندها در جستجو و بازاریابی دیجیتال ویرایش و می‌نویسد. او قبلاً سردبیر اجرایی مجله موتور جستجو (2017 تا 2022)، سردبیر Momentology (از 2014-2016) و سردبیر موتور جستجو بود. تماشا کنید (از 2007 تا 2014). او در بسیاری از کنفرانس‌های جستجوی اصلی و رویدادهای مجازی سخنر، کرده است، و برای تخصصش توسط طیف گسترده‌ای از نشریات و پاد،ت‌ها منبع داده شده است.


منبع: https://searchengineland.com/google-ceo-search-will-evolve-substantively-in-next-10-years-395437

همپوش، بارد در مقابل جستجو. پیچای یک بار دیگر به این نکته اشاره کرد که برد یک محصول جستجو نیست. اما، در نهایت، Google Search و Bard در حال جستجو در وب هستند تا پاسخ‌هایی را به کاربران ارائه دهند:

  • «آیا سؤالاتی وجود دارد که همپوش، داشته باشند؟ کاملا. کارهایی وجود دارد که می تو،م در Bard انجام دهیم که ممکن است انجام آنها در جستجو دشوار باشد یا برع،. من به این به ،وان یک محدودیت نگاه نمی کنم. من این را فرصتی عالی برای نوآوری می دانم.»

از پیچای. ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت می‌گوید هوش مصنوعی محاوره‌ای «کاملاً» به جستجوی Google می‌آید.

از Pichai همچنین پرسیده شد که آیا جستجوی Google آینده ممکن است بیشتر شبیه Google اصلی («10 پیوند آبی») باشد یا Bard:

  • «ممکن است شبیه هیچکدام به نظر نرسد، یا ،اصری از همه اینها را داشته باشد. فکر می کنم بتو،م به روش های بسیار عمیق تری به کاربران کمک کنیم. اگر من یک چشم انداز 10 ساله داشته باشم، همه اینها به روش های کاملاً متفاوتی نسبت به آنچه امروز از آنها استفاده می کنیم، بیشتر در دسترس کاربران قرار می گیرد. من فکر می‌کنم که می‌تو،د همه این کارها را به روشی بسیار شخصی‌تر انجام دهید، به این م،ی که طبیعتاً ما می‌تو،م به روشی عمیق‌تر و م،ی‌دار روی کاربران تأثیر بگذاریم.»

نقش چت ربات های هوش مصنوعی در جستجو گوگل از LLM برای بهبود کیفیت جستجو و تجربه جستجو استفاده کرده است. Pichai می‌خواهد قابلیت‌های مدرن LLM را به جستجو بیاورد – اما فقط از گفتن “جستجو” به “مکالمه” منصرف شد:

  • ما در حال آزمایش انواع رویکردها هستیم، بنابراین نمی‌خواهم در مورد تکرارهای آینده آن اظهار نظر کنم، اما بله، در سطح بالایی، مردم برای پرسیدن سؤالات بعدی به Google مراجعه می‌کنند. ما می‌تو،م ابزارهای قوی‌تری در اختیار آنها بگذاریم تا بتوانند این کار را انجام دهند.»

چرا ما اهمیت می دهیم. هوش مصنوعی قبلاً جستجوی Google را تغییر داده است – و به این کار ادامه می دهد. سوال این است که جستجوی گوگل در سال های آینده چقدر تغییر خواهد کرد و همه اینها برای کانال های ارگ،ک و پولی چه م،ایی دارد.

جدید در زمین موتورهای جستجو

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است