جستجوی گوگل در دامنه های سطح بالا برای سئو

اکنون در مورد کلمات کلیدی در نام دامنه. گوگل: باز هم، این مهم نیست. گاهی اوقات می تواند برای CTR مفید باشد، اما آنقدر که مردم فکر می کنند از نظر رتبه بندی کمک نمی کند. هر چیزی در URL می تواند توسط مالک سایت دستکاری شود، بنابراین G وزن زیادی روی آن نمی گذارد: pic.twitter.com/Lk4eIHgi8g

– گلن گیب (@glenngabe) 21 جولای 2023

گوگل یک پاد،ت جدید Search Off The Record را در اطراف پست کرد انتخاب نام دامنه و سئو. این توسط جان مو،، گری ایلیس و مارتین اسپلیت از گوگل ضبط شده است. آنها در مورد بررسی هر،مه بودن دامنه، قیمت TLD ها، اضافه ، کلمات کلیدی به دامنه خود و راه اندازی یک دامنه جدید با صفحه به زودی صحبت ،د.

  • شاید از دامنه های رایگان یا ارزان دوری کنید زیرا ممکن است دامنه های اسپم زیادی در آن TLD داشته باشند. گری ایلیز گفت: «به دلیل ارسال هر،مه ها»، آنها تمایل دارند از دامنه های ارزان استفاده کنند. جان مو، افزود: “اگر TLD پر از هر،مه باشد، موتورهای جستجو ممکن است در یافتن محتوای شما با مشکل مواجه شوند.”
  • برای هدف‌یابی جغرافیایی، ،ید نسخه ccTLD منطقی به نظر می‌رسد، اما برخی از آنها در TLD‌های عمومی درمان می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید (این لیست است)
  • گری گفت که انتخاب دامنه بیشتر یک تصمیم تجاری است. گری هنگامی که صحبت از کلمات کلیدی در دامنه می شود، گفت: “هر چیزی که در URL باشد می تواند توسط صاحب سایت دستکاری فنی شود. بنابراین ما احتمالاً نمی خواهیم به این نوع ورودی اهمیت دهیم. به این م،ی که در رتبه بندی، ممکن است آنقدر که مردم فکر می کنند کمکی نکند.”
  • آیا TLD های .edu خوب هستند؟ نه، گری ایلیس گفت. گری افزود: «افسانه این است که دامنه .edu و .gov یا دریافت لینک از آن‌ها به شما آب بیشتری می‌دهد یا هر چیز دیگری.»
  • قبل از ،ید یک دامنه (از جمله نام دامنه منقضی شده) ماشین Wayback را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در گذشته هر،مه ای نداشته است. این به این دلیل است که نمی‌تو،د کنسول جستجو را بررسی کنید تا ببینید آیا قبل از ،ید آن عملکرد دستی دارد یا خیر.
  • دامنه های برهنه در مقابل نشان دادن www برای دامنه هر دو خوب هستند. بخش مهم این است که فقط سازگار باشید و مطمئن شوید که هر دو کار می کنند (یکی به دیگری هدایت می شود).
  • از صفحات به زودی استفاده نکنید زیرا جان مو، گفت: “من فکر می کنم موضوع صفحه “به زودی” این است که موتورهای جستجو به آن نگاه می کنند و مانند “اوه، اینجا چیزی نیست.” او افزود: “و شما به نوعی می خواهید که آنها زم، که آماده است به آن نگاه کنند، نه قبل از آماده شدن.”

در اینجا چند نکته وجود دارد که گلن گیب از این پاد،ت برداشت کرد:

اگر می خواهید متن را بخو،د، می تو،د آن را پیدا کنید اینجا.

بحث انجمن در توییتر.

منبع: https://www.seroundtable.com/google-search-on-top-level-domains-for-seo-35752.html

جستجوی Google Off The Record Podcast

در اینجا نکات سریعی از مواردی است که من از این پاد،ت بیرون آوردم، اما ارزش گوش دادن به کل آن را دارد: