تفاوت در سئو چیست؟

در نتیجه بهبود نتایج جستجو و قطعات بهتر اطلاعات، جستجوی م،ایی تجربه کاربری مثبت تری را فراهم می کند زیرا مرتبط ترین نتایج از نظر م،ایی را به بالای لیست ارتقا می دهد. این بدان م،است که کاربران می توانند آنچه را که به دنبال آن هستند سریعتر و آسانتر در موتور جستجو پیدا کنند.

جستجوی کلمات کلیدی چیست؟

جستجوی کلیدواژه یک روش جستجوی داده است که از جستجوی واژگ، برای یافتن مطابقت تحت اللفظی کلمات پرس و جو در رکوردهای جستجو استفاده می کند. اگر مطابقت ایجاد شود، رکورد در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/semantic-search-vs-keyword-search-difference/

جستجوی م،ایی بهتر از جستجوی کلمه کلیدی برای یک موتور جستجوی عمومی است زیرا جستجوی م،ایی بهینه شده است تا نتایج مرتبط تری را برای پرس و جو ارائه دهد. جستجوی م،ایی به جای تطبیق کلمات یا عبارات دقیق مانند جستجوی کلمه کلیدی، بر است،اج م،ای پرس و جو متمرکز است.

علاوه بر این، موتور جستجویی که فقط از الگوریتم جستجوی کلمه کلیدی استفاده می‌کند، می‌تواند به راحتی با پر ، کلمات کلیدی دستکاری شود، ی،ی استفاده مکرر از یک کلمه یا عبارت برای بالا بردن رتبه آن در نتایج جستجو.

همانطور که در زیر متوجه خواهید شد، جستجوی کلمه کلیدی و جستجوی م،ایی اه، جداگانه ای برای موتورهای جستجو و کاربر نهایی دارند. و دانستن تفاوت بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمات کلیدی برای سئو به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه برای برنامه های مختلف مفید هستند.

ارائه بهترین نکات سئو …

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمه کلیدی این است که جستجوی م،ایی بر زمینه و هدف یک عبارت جستجو متمرکز است در حالی که جستجوی کلمه کلیدی فقط با رکوردهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی استفاده شده در جستجو مطابقت دارد. هم موتورهای جستجوی کلیدواژه و هم موتورهای جستجوی م،ایی نقش مهمی در موارد استفاده مختلف دارند و هر نوع را برای کاربردهای مختلف مفید می‌سازند.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

امیدواریم از این راهنمای جستجوی م،ایی در مقابل جستجوی کلمه کلیدی لذت برده باشید.

جستجوی کلمات کلیدی همچنین برای یافتن نام‌ها، تاریخ‌ها و سایر اطلاعاتی که احتمال تغییر آن‌ها وجود ندارد، خوب است. هنگامی که محتوا شامل جزئیات خاصی است یا در ابرداده با آن بر،ب گذاری می شود، آن رکوردها را می توان به سرعت و به راحتی با موتور جستجوی کلمه کلیدی پیدا کرد.

حدس زدن الگوریتم را حذف می کند

گوگل نمونه بارز یک موتور جستجوی م،ایی است. از مجموعه‌ای از الگوریتم‌های م،ایی برای جستجو در پایگاه داده فهرست خود استفاده می‌کند و مرتبط‌ترین نتایج را بر اساس م،ای متنی یک عبارت جستجو به کاربران خود بازمی‌گرداند. با یک موتور جستجوی م،ایی مانند گوگل، نمی‌تو،د به راحتی رتبه‌بندی یک صفحه وب را فقط با پر ، محتوا با کلمات کلیدی تطابق دقیق‌تر دستکاری کنید.

فواید

نتایج جستجوی بهبود یافته

هدف اصلی جستجوی م،ایی تولید نتایج جستجوی دقیق بر اساس م،ا و هدف جستجوی جستجو است. این منجر به بهبود نتایج جستجو، قطعات بهتر اطلاعات و تجربه کاربری مثبت می شود.

Adobe Bridge نمونه بارز موتور جستجوی کلمات کلیدی است. از جستجوی واژگ، برای یافتن و بازیابی تصاویر، ع،‌ها و ویدیوها از پایگاه داده‌ای استفاده می‌کند که با متادیتا بر،ب‌گذاری شده است که شامل کلمات و عبارات خاصی است که محتوای بصری را توصیف می‌کند. با موتور جستجوی کلمه کلیدی مانند Bridge، می‌تو،د به راحتی هر نوع محتوایی را با افزودن یک کلمه کلیدی مطابقت دقیق (یا نوع نزدیک) به ابرداده، در صورتی که قابل اجرا نیست، در نتایج جستجو ظاهر کنید.

جزئیات جستجوی کلمه کلیدی

هدف

جستجوی کلمات کلیدی به شما امکان می دهد مطابقت های دقیق یک عبارت جستجو را در یک پایگاه داده بزرگ پیدا کنید، که این فرآیند را به روشی بسیار کارآمد برای جستجوی اطلاعات تبدیل می کند. برخلاف یک موتور جستجوی م،ایی که باید م،ی و هدف پشت پرس و جو را است،اج کند، یک موتور جستجوی کلمه کلیدی نیازی به استفاده از قدرت مح،اتی اضافی برای یافتن رکوردهای منطبق در پایگاه داده ندارد.

برای یافتن اطلاعات خاص خوب است

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول جستجوی م،ایی و کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

جستجوی م،ایی در مقابل جستجوی کلیدواژه

از آنجا که جستجوی کلمه کلیدی نیازی به تفسیر م،ای متنی یک عبارت جستجو ندارد، هیچ حدسی وجود ندارد که باید توسط الگوریتم انجام شود. اگر یک سند یا سابقه حاوی کلمه کلیدی مطابقت دقیق (یا نوع نزدیک) نباشد، محتوا به جستجوگر بازگردانده نخواهد شد.

جستجوی م،ایی یا جستجوی کلیدواژه کدام بهتر است؟

این راهنما تفاوت بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمه کلیدی را توضیح می دهد.

هدف اصلی جستجوی کلمه کلیدی ارائه رکوردهای جستجو است که به طور خاص با کلمات استفاده شده در پرس و جو مطابقت داشته باشد. همچنین به ،وان جستجوی لغوی شناخته می شود، یک موتور جستجوی کلیدواژه به دنبال مطابقت های تحت اللفظی (یا انواع نزدیک) کلمات پرس و جو تایپ شده توسط کاربر بدون هیچ ت، برای درک م،ای واقعی پرس و جو می گردد.

فواید

سریع و کارآمد

از سوی دیگر، یک موتور جستجوی م،ایی مانند گوگل، می‌تواند مع، متعددی از یک کلمه یا عبارت را بدون در نظر گرفتن اینکه آن عبارات در سندی در پایگاه داده جستجو ظاهر می‌شوند تفسیر کند، که با شناسایی مفاهیم مرتبط که ممکن است به صراحت در آن ذکر نشده باشد، نتایج مرتبط‌تری ارائه می‌کند. پرس و جو یا در محتوا

درباره جستجوی م،ایی و کلمات کلیدی بیشتر بیاموزید

خلاصه برای جستجوی م،ایی در مقابل جستجوی کلمه کلیدی

جستجوی م،ایی یک روش جستجوی داده است که م،ای یک عبارت جستجو را با تمرکز بر زمینه و هدف پشت جستجو نشان می دهد. جستجوی م،ایی فراتر از تطبیق اسناد در وب است که حاوی کلمات کلیدی ی،ان در یک عبارت جستجو هستند.

جزئیات جستجوی م،ایی

هدف

در جستجوی م،ایی، نتایج جستجو قطعات بهتری از اطلاعات را برمی‌گرداند که قبل از کلیک بر روی URL، نگاه بهتری به محتوای یک صفحه وب در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این به یک موتور جستجوی م،ایی اجازه می‌دهد تا ،اوین اطلاعاتی را است،اج کند که با دقت بیشتری آنچه کاربر در جستجوی آن است را نشان دهد، حتی اگر محتوا شامل کلمات کلیدی جستجوی دقیق ی،، نباشد.

تجربه کاربری مثبت

این ج، مقایسه تفاوت بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمه کلیدی را نشان می دهد. پس از این ج،، هر دو نوع جستجو را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

پارامتر جستجوی م،ایی جستجوی کلمات کلیدی
تعریف یک روش جستجوی داده که م،ای یک عبارت جستجو را نشان می دهد. یک روش جستجوی داده که از جستجوی واژگ، برای یافتن تطابق تحت اللفظی کلمات پرس و جو استفاده می کند.
هدف اولیه برای ایجاد نتایج جستجوی دقیق بر اساس م،ا و هدف جستجو. برای ارائه رکوردهای جستجو که به طور خاص با کلمات استفاده شده در پرس و جو مطابقت دارند.
فواید نتایج جستجوی بهبود یافته، قطعات بهتر اطلاعات، و تجربه کاربری مثبت سریع و کارآمد، برای یافتن اطلاعات خاص خوب است و حدس و گمان را برای الگوریتم حذف می کند

جستجوی م،ایی چیست؟

جستجوی م،ایی نتایج جستجوی بهتری را برای کاربر فراهم می کند زیرا فهرست ها بر اساس م،ا و هدف جستجوگر است. از طریق تطبیق مفهوم و پردازش زبان طبیعی، یک موتور جستجوی م،ایی می‌تواند نتایج دقیق‌تری ارائه دهد که با مفهوم متنی کاربر مطابقت دارد.

قطعات بهتر اطلاعات

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

تفاوت بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمه کلیدی چیست؟

تفاوت اصلی بین جستجوی م،ایی و جستجوی کلمه کلیدی در این است که جستجوی م،ایی بر زمینه و هدف یک عبارت جستجو متمرکز است در حالی که جستجوی کلمه کلیدی فقط با رکوردهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی استفاده شده در جستجو مطابقت دارد.

جستجوی م،ایی در مقابل جستجوی کلیدواژه

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است