تعریف و معنی پوسیدگی پیوند

به روز رس، لینک های داخلی وب سایت و نظارت بر لینک های ورودی که به 404 صفحه منتهی می شوند بهترین راه برای از بین بردن اثرات منفی پوسیدگی لینک ها است. لینک های ش،ته را می توان به صورت دستی شناسایی کرد، اما این فرآیند زمان بر است، به همین دلیل است که ا،ر متخصصان سئو از پلاگین های CMS و جستجوگرهای پیوند استفاده می کنند که پوسیدگی لینک را به طور خودکار کشف می کنند.

به واژه نامه SEO مراجعه کنید

پوسیدگی لینک چیست؟

پوسیدگی پیوند اصطلاحی است که برای توصیف فرآیند طبیعی ش،ته شدن پیوندها در طول زمان (یا پوسیدگی) به دلیل انتقال یا حذف محتوا از وب سایت ها استفاده می شود. اصطلاحاتی مانند پیوندهای مرده، مرگ پیوند، پیوندهای ش،ته و پیوند به هیچ جا مترادف پوسیدگی پیوند هستند.

تمامی وب سایت هایی با ساختار بک لینک پیشرفته حاوی درصد مشخصی از لینک های پوسیده هستند. برای مثال، طبق مطالعه‌ای که در سال 2021 منتشر شد، 25 درصد از لینک‌های ارائه شده در وب‌سایت نیویورک تایمز بین سال‌های 1996 تا 2019 همچنان در وب‌سایت هستند، حتی اگر ،اب باشند.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف استفان به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/link-rot-definition/

علاوه بر محتوای حذف شده یا تغییر مکان، پوسیدگی پیوند می تواند به دلیل تغییر در معماری سرور وب سایت، قرار دادن یک محصول در پشت دیوار پرداخت یا تغییرات ساختاری در URL ایجاد شود. پوسیدگی پیوندها یک مسئله اجتناب ناپذیر با چشم انداز در حال تکامل وب است.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است