تعریف و معنی مزرعه لینک

مزرعه لینک به گروهی از وب سایت ها گفته می شود که همگی به یکدیگر لینک می دهند تا رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهند. مزارع پیوند نوعی از هر،مه های وب هستند که دستورالعمل های کیفیت موتورهای جستجو را نقض می کنند.

هنگامی که موتور جستجوی گوگل محبوب شد، برخی از بازاریابان سئو کلاه سیاه متوجه شدند که الگوریتم گوگل تا حدی به یک سیستم وزن دهی لینک به نام PageRank بستگی دارد. این امر منجر به انطباق کشاورزی پیوند با الگوریتم گوگل شد تا به افزایش امتیاز PageRank صفحات اعضا کمک کند تا رتبه بندی در SERP برای کلمات کلیدی هدف افزایش یابد.

هدف از مزارع لینک

مزارع پیوند در سال 1999 به ،وان راهی برای بازاریابان سئو کلاه سیاه (بهینه سازی موتورهای جستجو) برای دستکاری موتور جستجوی Inktomi، که برای رتبه بندی نتایج جستجوی خود بر محبوبیت پیوندها تکیه داشت، محبوب شدند.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

مزرعه لینک چیست؟

برای مبارزه با مزارع پیوند، موتورهای جستجو صفحاتی را با ویژگی‌های مزرعه پیوند از فهرست‌سازی و نتایج جستجو حذف می‌کنند. آنها همچنین برخی از دامنه ها را به طور کامل از فهرست های خود حذف می کنند که از تکنیک های هر،مه پیوند استفاده می کنند تا از تأثیر آنها بر رتبه بندی جستجو جلوگیری کنند.

کشاورزی پیوند برای دستکاری رتبه صفحه با ایجاد مصنوعی ابر پیوندها در سراسر وب سایت های داخل شبکه مزرعه پیوند استفاده می شود. یک نام رایج برای یک شبکه مزرعه لینک در زمینه سئو، یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) است که مجموعه ای از وبلاگ های به هم پیوسته در پلتفرمی مانند وردپرس است.

Inktomi دو شاخص داشت. شاخص اولیه که نتایج جستجو را تولید می کرد، تنها حدود 100 میلیون فهرست داشت. صفحاتی که لینک های ورودی کمی داشتند هر ماه از این فهرست خارج می شدند که برخی از کارشناسان بازاریابی موتورهای جستجو کشف ،د.

ارائه بهترین نکات سئو …

در نتیجه، مزارع پیوند برای هدف قرار دادن Inktomi توسعه یافتند زیرا چندین موتور جستجوی محبوب مانند یاهو از فهرست Inktomi برای نمایش نتایج جستجو برای کاربران استفاده ،د. تکنیک‌های تولید پیوند به وب‌سایت‌های ،ب‌وکارهای آنلاین که پیوندهای طبیعی کمی داشتند، در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) با سایت‌های بزرگ‌تر و معتبرتر در فهرست Inktomi به رقابت پرداختند.

تولید لینک ممکن است راهی آسان برای به دست آوردن بک لینک های بیشتر به نظر برسد، اما در دراز مدت برای سئو کار نمی کند. به جای شرکت در یک مزرعه لینک، صاحبان وب سایت باید روی ایجاد پیوندهای طبیعی و ارگ،ک از منابع معتبر و مرتبط که ارزشی را برای کاربران ارائه می دهند، تمرکز کنند. این تضمین می کند که سایت رتبه های سخت به دست آمده خود را در موتورهای جستجو حفظ می کند.

آیا Link Farming غیرقانونی است؟

مزارع پیوند را می توان به صورت دستی یا خودکار با استفاده از نرم افزار یا خدمات ایجاد کرد. مزارع پیوند می توانند تأثیرات منفی بر روی وب سایت هایی که در آنها شرکت می کنند داشته باشند، مانند جریمه شدن یا ممنوع شدن توسط موتورهای جستجو، از دست دادن اعتبار و شهرت، یا انتشار ب،زارها و ویروس ها.

پیوند تاریخچه مزرعه

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

بعید است که ،ب لینک از سایت تولید لینک هیچ تاثیر مثبتی بر رتبه بندی موتور جستجوی شما داشته باشد. بنابراین، باید از مزارع پیوند برای سئو اجتناب کنید زیرا آنها فقط ضرر بیشتری نسبت به سود برای سایت شما دارند.

پاسخ موتور جستجو به مزارع لینک

کشاورزی لینک غیرقانونی نیست به این م،ا که شما برای انجام آن دستگیر یا جریمه نخواهید شد. با این حال، تولید لینک توسط دستورالعمل های وب مستر موتورهای جستجو ممنوع است و می تواند منجر به جریمه های شدید برای رتبه بندی و شهرت وب سایت شما شود.

در دسامبر 2022، گوگل به‌روزرس، الگوریتمی به نام SpamBrain را منتشر کرد که پیوندهای غیرطبیعی به وب‌سایت‌ها را از مزارع پیوند باطل می‌کند. به‌روزرس، SpamBrain از سیستم پیشگیری از هر،مه مبتنی بر هوش مصنوعی Google برای شناسایی سایت‌هایی استفاده می‌کند که لینک‌ها را می‌،ند یا می‌فروشند یا عمدتاً برای ارسال پیوند به سایت‌های دیگر، مانند مزارع پیوند استفاده می‌شوند.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

مزرعه های لینک بد هستند زیرا مزرعه های پیوند وب سایت شما را در معرض خطر مجازات شدید رتبه بندی قرار می دهند که غلبه بر آن دشوار خواهد بود. گوگل می تواند مزارع پیوند را به راحتی شناسایی و کاهش دهد که می تواند باعث کاهش رتبه بندی موتورهای جستجو یا حذف وب سایت های شرکت کننده از فهرست شود.

کشاورزی لینک کار نمی کند زیرا موتورهای جستجو دارای الگوریتم های پیچیده ای هستند که می توانند مزارع پیوند را به دلیل دستکاری شاخص خود شناسایی و جریمه کنند. کشاورزی لینک یک تاکتیک کوتاه مدت است که ارزش بلندمدتی برای رتبه بندی موتورهای جستجو فراهم نمی کند.

موتورهای جستجو از الگوریتم‌هایی برای تأیید محبوبیت و ارتباط صفحه برای درخواست‌های جستجو استفاده می‌کنند تا به ایجاد موقعیت‌های رتبه‌بندی در SERP کمک کنند. یک عامل شناخته شده برای رتبه بندی وب سایت ها در موتورهای جستجو، اندازه گیری کمیت و کیفیت لینک های دریافتی (معروف به بک لینک) است که به امتیاز PageRank تبدیل می شود. رتبه صفحه یک بخش اصلی از الگوریتم رتبه بندی گوگل به همراه TrustRank است.

یک شبکه وبلاگ خصوصی برای پیوند دادن به یک سایت هدف برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود. PBN ها یک روش سئو کلاه سیاه برای تولید بک لینک های مصنوعی هستند که دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض می کنند، که در رده Spamdexing قرار می گیرد. یک PBN همچنین می‌تواند توسط صاحبان وب‌سایت‌هایی که یک مزرعه محتوا را برای تولید مقدار زیادی محتوا با هدف ایجاد درآمد از طریق تبلیغات و کلیک‌ها استخدام می‌کنند، استفاده شود.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بد،د

کارکنان تحریریه در SEO Chatter تیمی از کارشناسان بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو هستند. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/link-farm-definition/

در آوریل 2012، گوگل به‌روزرس، الگوریتم پنگوئن را منتشر کرد که هدف آن کاهش رتبه‌بندی موتورهای جستجوی وب‌سایت‌هایی بود که دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌،د، با استفاده از تکنیک‌های لینک‌سازی مانند کشاورزی پیوند برای افزایش مصنوعی رتبه یک صفحه وب با دستکاری تعداد بک لینک‌هایی که به آن اشاره می‌،د. آی تی.

مزارع پیوندی که از یک PBN استفاده می کنند با انتقال ارزش لینک از سایت مبدا به سایت هدف از طریق یک بک لینک برای افزایش اعتبار PageRank. مزیت PBN این است که صاحب وب سایت می تواند به طور مصنوعی بک لینک های با کیفیت بالا را برای یک سایت مورد نظر بدون نیاز به تبلیغات یا تبلیغات ایجاد کند. مالک PBN همچنین متن لنگر و جریان بک لینک ها را به هر URL هدفی که می خواهد کنترل می کند.

آیا Link Farming کار می کند؟

گوگل پنگوئن وب سایت هایی را هدف قرار می دهد که از لینک های هر،مه یا با کیفیت پایین، پر ، کلمات کلیدی یا سایر تاکتیک های هر،مه وب برای رتبه بندی سئو استفاده می ،د. Google Penguin تقریباً 3.1٪ از جستجوهای جستجو در ،یسی و سایر زبان ها را تحت تأثیر قرار داد. Google Penguin چندین به روز رس، داشت و در سال 2016 به بخشی از الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شد و اکنون در زمان واقعی برای فیلتر ، مزارع پیوند و سایر تکنیک‌های هر،مه ایجاد لینک دستکاری اجرا می‌شود.

کشاورزی لینک ارزش ریسک را ندارد و می تواند به تلاش های سئوی شما بیشتر از کمک به آنها آسیب برساند. بنابراین، اگر برای کیفیت وب سایت خود ارزش قائل هستید، نباید در مزارع پیوند شرکت کنید.

چرا لینک فارم ها بد هستند؟

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است