تعامل هوشمندانه تری را در طول سفر مشتری ایجاد کنید

مشتریان انتظار دارند که پیشنهادات من، و به موقع داشته باشند و بازاریابان با ارائه این تجربیات شخصی سازی شده در زمان واقعی برای پاسخگویی به نیازهای خود به چالش کشیده شده اند.

ثبت نام امروز برای “با شخصی سازی بیش از حد در چرخه زندگی مشتری تعامل هوشمندانه تری ایجاد کنید.” ارائه شده توسط ActionIQ.


درباره نویسنده

سینتیا رامسران

سینتیا رامسران مدیر محتوای سفارشی در رسانه سوم، ناشران Search Engine Land و MarTech است. تخصص سینتیا یک داستان نویس چند کانالی با بیش از دو دهه تجربه در زمینه بازاریابی محتوا/تحریریه است. او نویسنده/تهیه کننده CNBC.com بود و رهبری فکری را برای KPMG ایجاد کرد. سینتیا اهل کوئینز، نیویورک است و لیسانس و MBA خود را از دانشگاه سنت جان به دست آورده است.


منبع: https://searchengineland.com/webinar-drive-smarter-engagement-across-the-customer-journey-390001

بیاموزید که واشنگتن پست چگونه تجارب مشتری شخصی سازی شده را به ،وان یک محرک اصلی تعامل برای موارد استفاده از قدرت از ،ید تا برنده شدن، اجرا می کند.

جدید در زمین موتورهای جستجو

برای مشاهده بیشتر وبینارهای جستجوگر زمین اینجا را کلیک کنید.


سرزمین موتور جستجو را به فید Google News خود اضافه کنید. اخبار گوگل


در نتیجه این تغییر، شرکت‌ها از استراتژی‌های مشتری‌محور استفاده می‌کنند تا تعامل هوشمندانه‌تری را در طول سفر کامل مشتری، جذب فرصت‌های درآمدی و تقویت وفاداری بلندمدت انجام دهند. ،، که واقعاً موفق هستند، دسترسی به داده ها را به یک حرکت در سراسر سازمان خود تبدیل می کنند، نه فقط یک ابتکار بازاریابی.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است