بهبود عملکرد در WordPress 6.1 • Yoast

بیایید به برخی از بهبودهای عملکرد قابل توجه در وردپرس 6.1 بپردازیم!

پیشرفت‌های عظیم WP_Query با افزودن‌های حافظه پنهان

ادوین یک متخصص محتوای استراتژیک است. او قبل از پیوستن به Yoast، سال‌ها مهارت خود را در مجله طراحی وب پیشرو هلند گذراند.

آواتار ادوین تونن
منبع: https://yoast.com/performance-improvements-wordpress-6-1/

هدف این تغییرات کاهش تعداد کوئری های پایگاه داده و سرعت بخشیدن به سایت ها است، به ویژه در هنگام استفاده از حافظه پنهان اشیاء دائمی مانند Redis یا Memcached، زیرا تا زم، که کش ها باطل نشود، کوئری پایگاه داده دوباره اجرا نمی شود. با پرس و جوهای پایگاه داده کمتر، صفحات شما سریعتر بارگذاری می شوند، بنابراین تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

بهبود عملکرد همیشه مورد استقبال جامعه است. همه ما اهمیت عملکرد خوب وب سایت برای سئو را می د،م – یک سایت سریع برای رتبه بندی بالا در SERP مطلوب تر است. این به دلیل پاداش دادن گوگل و سایر موتورهای جستجو به سایت هایی است که تجربه کاربری سریع و رو، را ارائه می دهند. البته برای رتبه بندی به محتوای خوب نیاز دارید. اما در میان بسیاری از نتایج کیفی، هر گونه بهبود عملکرد کوچک ممکن است قابل توجه باشد.

نسخه 6.1 به تلاش‌های نوسازی کد برای به‌روزرس، مجموعه آزمایشی هسته و واحد وردپرس برای PHP 8.0 و 8.1 و همچنین آماده‌سازی برای ادامه داده است. PHP 8.2. انتظار می‌رود نسخه 8.2 PHP در 24 نوامبر 2022 منتشر شود. می‌توان انتظار داشت تغییرات قابل توجهی در PHP 8.2 رخ دهد که می‌تواند روی بسیاری از تم‌ها و افزونه‌ها تأثیر بگذارد.

این یک پیشرفت بسیار مورد انتظار و مورد استقبال بسیاری، به ویژه توسعه دهندگان است. ج، هریس – مشارکت کننده ای که روی این بهبود کار کرده است، هیجان خود را در توییت اخیر به اشتراک گذاشته است.

از وردپرس 6.1، send_headers قلاب در روال بارگذاری وردپرس به کمی بعد منتقل شده است. این بلیطی است که سرگئی بریوکوف ما روی آن کار کرده است!

به ،وان مثال، وردپرس یک بهبود را معرفی می کند کنتر، پست در REST API. هنگام بازگرداندن یک پست در یک پاسخ REST API، کنترل کننده پست داده های مرتبط مانند نویسنده، تصویر ویژه و متن را درخواست می کند. از آنجایی که این موارد مرتبط در حافظه پنهان (آماده استفاده) آماده نیستند، ممکن است به این م،ی باشد که برای هر پست در پاسخ REST API، جستارهای داده ای از پایگاه داده جداگانه وجود دارد: یکی برای نویسنده، یکی برای تصویر برجسته و دیگری برای متن

قدم بزرگ رو به جلو در این نسخه این است که آزمایشات واحد هسته وردپرس اکنون بر روی PHP 8.1 و 8.2 انجام می شود. در حالی که سازگاری کامل با PHP 8.1 و 8.2 هنوز در حال پیشرفت است، این باید از معرفی مسائل جدید PHP در هسته وردپرس جلوگیری کند. همه مسائل شناخته شده باقیمانده اعلامیه های منسوخ شدن هستند.

وردپرس 6.1 دو جدید معرفی می کند بررسی سلامت سایت برای کش اشیاء پایدار و کش صفحه.

  • کش اشیاء پایدار – این بررسی جدید تعیین می‌کند که آیا سایت از حافظه پنهان شی دائمی استفاده می‌کند یا خیر و اگر برای سایت منطقی باشد آن را توصیه می‌کند. همچنین به یک منبع پشتیب، ایجاد شده برای چک پیوند می دهد. چند فیلتر برای ارائه دهندگان هاست قرار داده شده است تا مراحل خاص تری را در مورد محیط خود ارائه دهند.
  • کش کامل صفحه – این بررسی جدید تعیین می کند که آیا سایت از یک راه حل کش کامل صفحه استفاده می کند و آیا زمان پاسخ قابل قبول است یا خیر. همچنین چند فیلتر برای شرکت های میزبان اضافه می کند تا آستانه پاسخ را سفارشی کنند و هدرهای کش خود را اضافه کنند تا شناسایی شوند.

سازگاری بهبود یافته با PHP 8x

تیم وردپرس Core Performance ایجاد کرده است افزونه Performance Lab به کاربران امکان دسترسی زودهنگام به ماژول های عملکرد جدیدی را که روی آنها کار می کنند، بدهد. آن را نصب کنید و می‌تو،د آ،ین پیشرفت‌های آنها را خودتان امتحان کنید، ببینید چگونه بر عملکرد سایت شما تأثیر می‌گذارند و هر گونه بازخوردی را که دارید به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید حتی بیشتر درگیر باشید، می‌تو،د به‌،وان یک مشارکت‌کننده نیز کمک کنید! و اگر علاقه مند به ،ب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود عملکرد در 6.1 هستید، فراموش نکنید که این را بررسی کنید. موضوع راهنمای زمینه عملکرد. حاوی اطلاعات مفیدی برای توسعه دهندگان است!

ادوین تونن

وقتی صفحه ای را درخواست می کنید، وب سرور باید مقداری را بازگرداند headers که حاوی اطلاعات فنی در مورد صفحه مانند وضعیت پاسخ است. این فاقد انعطاف‌پذیری است زیرا برخی از عملکردها در زم، که کار نمی‌کنند headers در حال ارسال هستند. با حرکت send_headers پس از تجزیه پرس و جو توسط وردپرس، آن توابع اکنون به درستی کار می کنند. این تغییر ممکن است بر توسعه‌دهندگان افزونه تأثیر بگذارد و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر کند header.

بهبود عملکرد در ویرایشگر

افزایش عملکرد قابل توجه دیگری همراه است بهبود در REST API. به طور خلاصه، این به‌روزرس،‌ها تعداد پرس‌و‌جوهای پایگاه داده‌ای را که در هر درخواست REST API اجرا می‌شوند کاهش می‌دهد و به صفحات شما اجازه می‌دهد سریع‌تر بارگذاری شوند.

برخی بهینه‌سازی‌ها در ویرایشگر بلوک انجام شد تا از تماس‌های تکراری به سیستم فایل و پردازش آن جلوگیری شود block.json فایل ها. این تغییرات باید عملکرد بارگذاری را بهبود بخشد و به نفع همه سایت های وردپرس باشد. آری استاتوپولوس – یکی دیگر از اعضای تیم مشارکت کننده اصلی وردپرس ما – مسئول انجام این اتفاق بود!

آیا می خواهید بهبود عملکرد بیشتری را امتحان کنید؟

تیم عملکرد هسته وردپرس کارهای باورن،ی برای سریعتر ، پلتفرم در نسخه 6.1 انجام داده است. این تیم متشکل از اعضای Google، 10up، XWP و Yoast، در سال 2021 برای نظارت، ارتقا و ارتقای عملکرد هسته وردپرس و ا،یستم اطراف آن تشکیل شد. بدون آنها، این پیشرفت ها امکان پذیر نخواهد بود.

در عوض، در وردپرس 6.1، تمام کش ها در یک پرس و جوی پایگاه داده واحد قرار می گیرند. این بدان م،است که کنترل‌کننده پست در REST API می‌تواند به جای درخواست داده‌ها از پایگاه‌های داده جداگانه، داده‌ها را از آن کوئری پایگاه‌داده واحد بگیرد، که منجر به پرس‌وجوهای کمتری می‌شود.

بهبودهایی در Cache API

در وردپرس 6.1، بهبود قابل توجهی در عملکرد پایگاه داده وجود دارد. پرس و جوهای پایگاه داده در WP_Query اکنون در حافظه پنهان هستند. بلیطی که بیش از 5 سال روی آن کار می کردم ادغام شد. این باید منجر به میلیاردها پرس و جوی پایگاه داده کمتر تکرار شود https://t.co/ippLh2CM5o

– ج، هریس (@the،edmonkey) 27 سپتامبر 2022

بهبودهایی در REST API

وردپرس 6.1 – آ،ین نسخه اصلی سال 2022 – بالا،ه آمد! این نسخه گامی در مسیر درست برای ویرایش کامل سایت است که گزینه‌های سفارشی‌سازی و بهبودهای مختلف را در تجربه ایجاد محتوا و ایجاد سایت به ارمغان می‌آورد. ما تغییرات قابل توجهی را در این به روز رس، پوشش داده ایم که می تو،د در اینجا مشاهده کنید. این پست به بررسی پیشرفت‌های عملکردی که به پلتفرم منبع باز مورد علاقه ما می‌آیند اختصاص دارد.

را افزودن کش به WP_Query یکی از مهمترین بهبودهای عملکرد در وردپرس 6.1 است. اساساً، هر بار که یک بازدیدکننده یک صفحه وب را درخواست می کند، مرورگر آنها باید درخواستی را از وب سرور درخواست اطلاعات کند. سرور باید به این درخواست پاسخ دهد و داده ها را از یک پایگاه داده (یا چندین مورد) برای ارسال بازیابی کند. با پیاده سازی کش در WP_Query، دفعه بعد که بازدیدکننده دیگری همان صفحه را درخواست کرد، داده های صفحه به جای بازیابی مستقیم داده ها از پایگاه داده، از حافظه پنهان وب سایت بازیابی می شود.

وردپرس 6.1 تلاش جمعی از یک تیم عظیم از توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان است. ژان باپتیست آدرا – سرپرست تیم تریاژ – برخی از آنها را به اشتراک گذاشت آمار شگفت انگیز در مورد مشارکت به این نسخه. چشمگیر 800 مردم از حداقل 60 کشور و 180 شرکت شناسایی شده به وردپرس 6.1 کمک کرد.

وردپرس 6.1 بهبودهای سازگاری مهمی با PHP 8.0 و 8.1 دریافت می کند. همه اینها به لطف کار باورن،ی بسیاری از توسعه دهندگان، به ویژه جولیت ریندرز فولمر امکان پذیر است. چند نفر از ما یوسترها نیز در این تلاش سهیم بودند، ی،ی سرگئی بریوکوف، کارولینا، و آری استاتوپولوس!

خوب است توجه داشته باشید که اخطار منسوخ شدن یک خطا نیست، بلکه نشان‌دهنده محل کار اضافی برای سازگاری قبل از PHP 9 است (ی،ی زم، که اعلامیه‌ها به خطاهای مرگبار تبدیل می‌شوند). با اخطار منسوخ شدن، کد PHP به کار خود ادامه می دهد و هیچ چیز ،اب نمی شود.

تغییرات در روال بارگذاری

در Yoast، ما به کاری که برای امکان‌پذیر ، این نسخه انجام داده‌ایم افتخار می‌کنیم. از بین تمام شرکت هایی که به 6.1 کمک ،د، Yoast با 740 مشارکت انجام شده توسط 16 مشارکت کننده رتبه دوم را به خود اختصاص داد. سرگئی بریوکوف – یکی از اعضای تیم اختصاصی ما از مشارکت کنندگان وردپرس – با 584 مشارکت در صدر فهرست قرار دارد! ناگفته نماند که Blue،st – یک شرکت همکار در Newfold Di،al – نیز با 150 مشارکت کمک زیادی به این نسخه کرده است.

تصویر از jeanbaptisteaudras.com

وردپرس 6.1 به طور خودکار اضافه می شود decoding="async" به ویژگی های تصویر به زبان ساده، این تابع به مرورگر بازدیدکننده شما می گوید که اشکالی ندارد که تصاویر را کمی دیرتر به نفع اطلاعات و داده های دیگر بارگیری کنید. این باعث می شود که صفحه محتوا سریعتر بارگذاری شود و همچنین زمان رندر صفحه را کاهش می دهد. این یک تقویت کننده عملکرد بزرگ برای هر صفحه وب حاوی تصاویر زیادی است. همچنین خوب است بد،د که می تو،د این عملکرد را حذف کنید.

بهبود سلامت سایت

را Cache API بهبودهای مختلفی دریافت می کند در این نسخه مهم‌تر از همه، چندین عملکرد پرایم کش خصوصی برای استفاده عمومی در این نسخه در دسترس هستند. وردپرس نویسندگان پلاگین و تم را تشویق می کند تا از این توابع برای بهبود عملکرد کد خود با کاهش تعداد پرس و جوهای پایگاه داده استفاده کنند که این امر سرعت بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد.

بهبود رسانه ها

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است