با مدیریت انتظارات کاربران، محتوای رضایت بخشی ایجاد کنید • Yoast

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک مقدمه عالی یا به طور کلی بهترین کپی سئو بنویسید؟ در آموزش کپی‌نویسی سئو ما، یاد می‌گیرید که چگونه برای مخاطبان و موتورهای جستجو کپی عالی بنویسید (و اکنون به افزونه Premium و دوره‌های دیگر نیز دسترسی خواهید داشت!)

در توضیحات متا خود صادق باشید

یکی از راه هایی که خوانندگان شما می توانند تعیین کنند که صفحه شما چقدر با آنها مرتبط است، اسکن ،وان، ،وان و مقدمه است. حتی قبل از اینکه آنها در صفحه شما قرار بگیرند، توضیحات متا شما همچنین می تواند به آنها بگوید صفحه شما در مورد چیست. بنابراین مطمئن شوید که انتظارات خوانندگان خود را با شفاف و صادق بودن در این ،اصر صفحه خود مدیریت کنید.

از ،اوین و ،اوین توصیفی استفاده کنید

البته، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می تو،د برای جلوگیری از بازگشت افراد به گوگل انجام دهید. برای مثال می تو،د سرعت صفحه و تجربه صفحه را بهبود ببخشید. اما در اینجا، ما بر روی برخی از مراحل آسان برای ایجاد محتوای رضایت بخش و خواندن مردم تمرکز خواهیم کرد!

فهرست مطالب را اضافه کنید

Yoast SEO همچنین در مورد معرفی صفحه خود به شما بازخورد می دهد و مطمئن می شود که از موضوع اصلی متن خود در آن استفاده می کنید. این ممکن است کمی ساده به نظر برسد، اما به تجربه می‌تو،م به شما بگوییم که مردم تمایل دارند از عبارت کلیدی تمرکز خود در معرفی یک صفحه استفاده کنند.

همه ما قبلاً فریفته کلیک ، روی نتایج جستجوی رضایت بخش نبودیم. در نگاه اول امیدوارکننده به نظر می رسد. اما اگر وقتی به آنجا رسیدید نتو،د آنچه را که به دنبال آن هستید ببینید، احتمالاً دوباره آن را ، خواهید کرد. *بوینگ* – نرخ پرش وجود دارد! واقعیت این است که فقط تولید محتوا و وارد ، آن به نتایج جستجو کافی نیست. شما باید توجه مردم را جلب کنید و آن را حفظ کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که مشخص کنید محتوای شما چه چیزی ارائه می دهد. مدیریت انتظارات خوانندگان می تواند آنها را از مفید بودن پست شما متقاعد کند و حتی ممکن است همزمان نرخ پرش را کاهش دهد. به خواندن ادامه دهید و دریابید که چگونه خوانندگان خود را راضی نگه دارید.

تمام آن کتاب‌های درسی متفاوتی را که در مدرسه باید می‌خو،د، به خاطر دارید؟ یافتن فصل من، برای بحث در ک،، یا انجام تکالیف، با فهرست مطالب در ابتدای کتاب بسیار آسان بود. شما می تو،د تمام فصل ها را در یک نمای کلی پیدا کنید و به سادگی بررسی کنید که فصل شما از چه صفحه ای شروع شده است.

شما می تو،د این کار را با شفاف و صادق بودن از ابتدا انجام دهید. افراد در حال حاضر با مشاهده ،وان، مقدمه و توضیحات متا شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند. به خوانندگان اجازه دهید بدانند که از پست یا صفحه وبلاگ شما چه انتظاراتی دارند. به آنها کمک کنید بفهمند متن شما در مورد چیست، تا در نهایت ناراضی نشوند. این باعث کاهش نرخ پرش صفحه شما می شود و افراد را برای مدت طول، تری در اطراف خود نگه می دارد.

در این پست، اهمیت مدیریت انتظارات برای رضایت بخش ، محتوای شما را مورد بحث قرار دادیم. می تو،د این کار را با افزودن فهرست مطالب، زمان ،نی مطالعه و ،وان توصیفی انجام دهید. همچنین، با نوشتن توضیحات متا و مقدمه واضح، آنها را در صفحه خود به دست آورید و نگه دارید. احساس نکنید که باید از همه آنها در همه صفحات خود استفاده کنید. اما در مورد برآورده ، انتظارات خوانندگان و ،اصری که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند، فکر کنید.

زمان ،نی مطالعه: 9 دقایق

دریافت اولین برداشت درست

،وان صفحه شما باید محتوای آن را تنها با چند کلمه خلاصه کند. ما می‌د،م که این سؤال بسیار است و گاهی اوقات حتی ممکن است احساس کنیم که تقریباً غیرممکن است. اما سعی کنید دیدگاه خواننده خود را در نظر بگیرید: آنها فقط می خواهند بدانند که آیا شما اطلاعات مورد نظر خود را دارید یا خیر. موضوع اصلی صفحه شما چیست و به چه سوالی پاسخ می دهید؟ تعیین این موضوع به شما کمک می‌کند که ،وان صفحه توصیفی عالی داشته باشید که به خوانندگان ایده‌ای از آنچه می‌توانند انتظار داشته باشند، می‌دهد.

هنگامی که در یک صفحه جدید فرود می آیند، مردم اغلب نگاهی گذرا به چند خط اول متن دارند تا ایده ای از محتوای آن پیدا کنند. ما این چند خط اول متن را مقدمه می نامیم. مقدمه کمی فضای بیشتری به شما می دهد تا در مورد اینکه صفحه شما در مورد چه چیزی است و در مورد موضوعات مختلفی که در مورد آن بحث خواهید کرد توضیح دهید. یا شاید مردم چه محصولاتی را در این صفحه پیدا کنند. حتماً آن را کوتاه بنویسید، زیرا یک مقدمه طول، می‌تواند به خوانندگان این احساس را بدهد که مطالعه‌های زیادی در پیش دارند.

برای هدایت خوانندگان به پاراگراف های من،، این بلوک فهرست مطالب، پیوندهایی را برای هر ،وان در متن شما ایجاد می کند. افراد فقط می توانند روی این لینک در فهرست مطالب کلیک کرده و به آن ،مت از متن شما بروند. بنابراین می تو،د بلافاصله کاربران را به اطلاعات درست هدایت کنید. می‌تو،د تنظیم کنید که آیا بلوک فهرست محتویات همه ،اوین (فرعی) شما را نشان می‌دهد یا آن را محدود کنید تا در عمق خاصی نمایش داده شود، مثلاً فقط سرفصل‌های H1 و H2.

یک زمان ،نی برای مطالعه بدهید

نکته حرفه ای: اگر ترجیح می دهید فهرست مطالب خود را در کنار مطالب خود نشان دهید، می تو،د از یک کناری استفاده کنید برای نشان دادن آن در آنجا!

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

آواتار کامیل ک،نگهام


منبع: https://yoast.com/manage-readers-expectations/

افزونه Yoast SEO به شما امکان می دهد با نشان دادن نمونه ای از پیش نمایش گوگل خود، توضیحات متا خود را بررسی و تغییراتی در آن ایجاد کنید:

می تو،د توضیحات متا خود را در پیش نمایش گوگل در Yoast SEO مشاهده و ویرایش کنید

در ،اوین خود نیز تشریحی باشد. البته، همیشه استفاده از ،وان یا ،اوین جذابی که خوانندگان را کنجکاو می کند، عالی است. اما خیلی رمزآلود نباشید و سعی کنید آنها را همچنان توصیفی از محتوای صفحه خود نگه دارید. این به خواننده شما کمک می کند تا بفهمد در مورد چه موضوعاتی در صفحه خود بحث خواهید کرد. مهم است که به نحوه استفاده از سرفصل ها در سایت خود فکر کنید.

نکته دیگری که ممکن است متوجه شده باشید این است که ما در ابتدای این پست زمان ،نی مطالعه را ارائه کردیم. این یک راه عالی برای نشان دادن زمان لازم برای خواندن کل مقاله به خوانندگان است. البته، برخی از افراد مستقیماً به ،مت مورد علاقه خود پیمایش یا کلیک می کنند. اما ارائه زمان ،نی مطالعه برای بازدیدکنندگان سایتی که قصد خواندن کل پست شما را دارند بسیار عالی است. به خصوص زم، که چند مقاله طول، تر در سایت خود دارید، این واقعا می تواند به مدیریت انتظارات خواننده شما کمک کند.

از بلوک زمان خواندن Yoast Estimated استفاده کنید

توضیحات متا قطعه متنی است که ،وان صفحه و URL شما را در نتایج جستجو همراهی می کند، زم، که موتورهای جستجو صفحه شما را در نتایج نشان می دهند. و بله، توضیحات متا شما باید باعث شود که مردم بخواهند وارد سایت شما شوند. اما صادق بودن در مورد آنچه می تو،د به آنها ارائه دهید مهم تر است. شما نمی خواهید افراد فوراً ، کنند، و می خواهید مطمئن شوید که افراد من، در صفحه شما قرار می گیرند. بنابراین مطمئن شوید که توضیحات متا شما جذاب باشد، اما همچنین به مردم توضیح دهد که چه چیزی در صفحه شما پیدا خواهند کرد. مدیریت انتظارات خوانندگان به شما کمک می کند تا افراد من،ی را که واقعاً می خواهند از سایت شما بازدید کنند، پیدا کنید.

البته این روزها بیشتر کتاب های درسی هنوز اینها را دارند. اما در مورد متون آنلاین چطور؟ ما بیشتر مطالعه خود را به صورت آنلاین انجام می دهیم، و به خصوص وقتی صحبت از پست های طول، تر می شود، فهرست مطالب می تواند بسیار مفید باشد. پس چرا آنها را به پست های آنلاین خود اضافه نمی کنید؟ این به شما امکان می دهد تا انتظارات خوانندگان خود از متن خود را فوراً مدیریت کنید و به آنها بینشی در مورد موضوعاتی که در مورد آن بحث خواهید کرد می دهد.

از بلوک Yoast Table of contents استفاده کنید

تجزیه و تحلیل SEO در Yoast SEO همچنین به شما بازخوردی در مورد ،وان و سرفصل های سئو می دهد. این به شما کمک می کند تا روی موضوع اصلی متن خود متمرکز بم،د و مطمئن شوید که خوانندگان فوراً می دانند آن ،مت از متن شما در مورد چیست. استفاده از ،اوین برای افزایش خوانایی متن به این روش به شما کمک می کند تا انتظارات خوانندگان خود را مدیریت کنید.

یک مقدمه واضح بنویسید

ارائه پیشنهادی به گوگل برای توضیحات متا به افزایش دید شما در نتایج جستجو کمک می کند و مطمئن می شوید که افراد من، وارد صفحه شما می شوند. بنابراین مطمئن شوید که یک متا توضیحات صادقانه اضافه کنید!

مطمئن شوید که انتظارات کاربران را برآورده می کنید

البته، شما می تو،د به سادگی متن خود را بخو،د و ،ن بزنید که مردم چقدر برای خواندن آن نیاز دارند. با این حال، یک راه سریعتر (و امن تر) وجود دارد. از بلوک ،نی زمان خواندن در Yoast SEO Premium استفاده کنید!

انتظارات خوانندگان را با استفاده از بلوک زمان خواندن ،نی Yoast مدیریت کنید
هنگام استفاده از Yoast SEO، می تو،د بلوک زمان خواندن ،نی را در ویرایشگر بلاک پیدا کنید

وقتی این بلوک را به محتوای خود اضافه می کنید، به طور خودکار زمان ،نی مطالعه را بر اساس طول مقاله شما مح،ه و نمایش می دهد. می‌تو،د با خیال راحت هر زمان در طول نوشتن خود آن را اضافه کنید، زیرا این بلوک به‌طور خودکار زمان ،نی خواندن را به‌روزرس، می‌کند. بنابراین حتی اگر بعداً محتوای بیشتری اضافه کنید، بلوک ،نی زمان خواندن همیشه یک ،ن به‌روز ارائه می‌دهد. یکی دیگر از ابزارهای عالی برای مدیریت انتظارات خوانندگان شما!

به افراد کمک کنید تا محتوای شما را هدایت کنند

آیا متوجه شدید که این پست فهرست مطالب دارد؟ ما آن را با استفاده از بلوک Yoast Table of contents اضافه کردیم، که به طور خودکار تمام ،اوین (زیر) شما را می گیرد و با آنها فهرستی از مطالب ایجاد می کند.

انتظارات خوانندگان را با بلوک فهرست مطالب Yoast مدیریت کنید
هنگام استفاده از Yoast SEO، می تو،د این بلوک فهرست مطالب را در ویرایشگر بلاک پیدا کنید

چیزی که ما در مورد آن صحبت نکردیم سرعت سایت است. از آنجایی که یک سایت کند می تواند دلیلی برای ، فورا افراد باشد، توصیه می کنیم روی سرعت سایت خود کار کنید تا نرخ پرش صفحات خود را کاهش دهید. اما قبل از اینکه وارد مقاله بعدی شوید، مایلیم بد،م که آیا این مقاله انتظارات شما را به ،وان یک خواننده برآورده کرده است یا خیر. در نظرات به ما اطلاع دهید!

آیا می د،د، شما فقط در مورد نیم ث،ه برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب آنلاین؟ به همین دلیل بسیار مهم است که انتظارات خوانندگان خود را به محض ورود به صفحه شما برآورده کنید.

بیشتر بخو،د: بهبود سرعت سایت: ابزارها و پیشنهادات »

کامیل ک،نگهام

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است