انواع شیشه های ساختمانی فناوری داده پویشگر

عمده ترین مصرف شیشه مربوط به صنعت ساختمان می باشد که شیشه ساختمان درب و پنجره، شیشه بالکن، پارتیشن و… شیشه را در صنعت ساختمان می توان در طرح و نوع های مختلفی مشاهده کرد که بنا به نیاز و کارکرد می توان یکی از انواع مختلف آن را استفاده کرد. انواع مختلف شیشه شامل شیشه های صاف و شفاف، شیشه لمینت، شیشه سکوریت، شیشه سندبلاست و…. از شیشه ساختمان می توان برای ایجاد دکوراسیون جذاب و یا تکمیل زیبایی نمای خارجی و فضای داخلی ساختمان استفاده کرد.

استفاده از اکسید منگنز که باعث مقاومت بیشتر در مقابل عوامل جوی و شفاف ترشدن شیشه می شود. دیوایدرها نیز یکی از انواع کابین های دوش شیشه ای هستند که تنها به عنوان جداکننده بین دوش و سرویس بهداشتی نصب می‌شوند. این نوع از کابین دوش ها به علت نداشتن درب به دیوایدر یا جداکننده دوش معروف هستند. قیمت کل هر یک از جانپناه های شیشه را در صفحه قیمت نرده شیشه ای مشاهده نمایید.

هدف از نصب و اجرای این المان ها در نمای شیشه ای ساختمان، ایجاد عایق صوتی و حرارتی و افزایش بهره وری انرژی است. هیچ چیز به اندازه پارتیشن ها نمی تواند فضای مسکونی یا اداری را به بهترین شکل تقسیم بندی کند و امکان استفاده بهینه از محیط را فراهم نماید. این گزینه ها قابل استفاده در هر قسمت ساختمان از جمله اتاق ها، سالن، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و حتی بالکن و فضای باز هستند. این نوع، قوی ترین و ایمن ترین نوع شیشه هستش و از مقاومت بالایی در برابر ضربه و خراش برخوردار است. در صورت شکستگی، خرده های آن در جای خود به صورت یکپارچه فرو می ریزند.

شیشه سودا لایم (شیشه جام)

همچنین با دو جداره سازی شیشه از آن میتوان به عنوان عایق صوتی خوب علاوه بر بزرگتر نشان دادن شرکت شیشه ساختمانی فضا استفاده کرد. اکسید سدیم برای جذب پرتو فروسرخ و اکسیدبر برای ازدیاد مقاومت حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از اکسید سرب به جای کلسیم اکسید برای ساختن شیشه هایمرغوب بلورکه باعث درخشندگی شیشه می شوند.

طرح و رنگ مختلف این نوع از شیشه باعث شده تا کاربردهای آن مختلف و گوناگون باشد. یکی از روش های مات کردن و ایجاد طرح بر روی شیشه، سند بلاست کردن آن است. در روش سندبلاست، نوعی ماسه خاص با فشار بر روی شیشه پاشیده می شود و سبب مات شدن شیشه می شود.

  • در انواع رنگ ها از برنز ، سبز ، خاکستری تیره یا نقره ای و آبی تیره موجود است و با چندین سبک دکوراسیون داخلی و خارجی انعطاف پذیر است.
  • شکل ظاهری بعضی از آنها مشابه شیشه معمولی و بی‌رنگ است و نوع رنگی آن به Low-E-Sun مشهور است.
  • به روشی دیگر شیشه سفید را در شیشه مذاب رنگی فـرومی کنند تا دو روی آن رنگی شود.
  • برای شخصی که در بیرون ساختمان قرار دارد ، شیشه براق به نظر می رسد.
  • از این رو استفاده از آن ها برای فضایی مانند بالکن، آلاچیق و بهار خواب مناسب است.

این ویژگی می تواند یکی از مزیت های این شیشه ، به خاطر حفظ حریم خصوصی افراد باشد. برای شخصی که در بیرون ساختمان قرار دارد ، شیشه براق به نظر می رسد. شماره M یک شماره مدل است که توسط تمام شرکت های تولید کننده شیشه اختصاص داده می شود. هر شرکت سیستم شماره M خاص خود را ایجاد می کند که مختص آن سازمان است. این می تواند جزئیات شیشه ای مورد استفاده در ساخت بخشی مانند رنگ و ضخامت شیشه را شناسایی کند. هر شماره مدل هر ساله برای انطباق با مقررات دولتی آزمایش می شود.

انواع شیشه های ساختمانی فناوری داده پویشگر

هر شماره DOT توسط دولت اختصاص داده می شود و برای هر سازنده منحصر به فرد است. هر قطعه شیشه ای که ساخته می شود ، اگر قرار است در بازار خودرو به فروش برسد ، باید حاوی کد DOT باشد. نقش رنگ در معماری به طرز شگفت آوری دست کم گرفته می شود ، زیرا اکثر ساختمانها دارای رنگ خنثی هستند و طوری طراحی شده اند که با دیگر ساختارهای بی رنگ ترکیب شوند. در حالی که این یک راه خوب برای حفظ زیبایی تمیز و ساده در کل شهرها و مناطق مسکونی به شمار می رود ، دیدن طرحی که مطابق با این استاندارد نباشد بسیار شاداب کننده و همچنین الهام بخش است. شیشه لمینت هم مقاومت بالایی دربرابر شکستن دارد و هم بدلیل وجود لایه PVB میانی، در هنگام شکستن با الگویی عنکبوتی شکسته و قطعات شیشه شکسته فرو نمی ریزد. معمولا درمکان هایی که ریزش قطعات شیشه موجب آسیب می شود و همچنین درجاهایی که نیاز به مقاومت بالایی میباشد، از شیشه لمینت استفاده می شود.

پخش مستقیم بلوک شیشه‌ای کارخانه

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است