از UA تا GA4: مدیریت انتظارات گزارش شما

اما برای استفاده از گزارش پیشرفته GA4 Google Ads، این در نسخه جدید مدیریت خواهد شد کاوش کنید بخش. مشکل بزرگی نیست، اما برای ،، که هر روز روی پلتفرم نیستند، این می‌تواند مشکلی برای سرعت بخشیدن به آن باشد.

بنابراین، بسیاری از تبلیغ‌کنندگ، که چنین نیستند، چنین معیارهایی را دور خواهند زد.

صبر لازم است و ،ب‌وکارها باید از اینرسی گزارش‌های گذشته بیرون بیایند تا به جلو بروند و از این طلوع جدید تحلیل داده استقبال کنند.

اگرچه زم، که احساس راحتی کردید می‌تو،د به معیارهای کمپین Google Ads عمیق‌تر بروید، گزارش‌های سفارشی بیشتری نسبت به کاوش داده‌های مشابه در UA مورد نیاز است.

این رویکرد به شما اجازه می دهد تا از قدرت GA4 به نفع خود استفاده کنید نه اینکه اجازه دهید آن را به یک مانع تبدیل کنید.


رویدادها یک تفاوت مدل داده اساسی بین ویژگی‌های UA و GA4 را نشان می‌دهند. با آن، یک معیار UA اساسی در بازدید از صفحه را از دست خواهیم داد. جلسات اینجا پادشاه هستند.

نرخ پرش UA زم، است که یک جلسه فقط یک صفحه نمایش داشته باشد، در حالی که نرخ پرش GA4 مع، نرخ تعامل است (متریک جدید برای GA4).

جایی که اختلال وجود دارد، فرصت وجود دارد.

نه خیلی سریع

من رک خواهم گفت. Google Analytics 4 در سال گذشته باعث سردردهای زیادی برای آژانس ها و مشاغل شده است.

اما برای مدیران بازاریابی که می خواهند تاثیر اولیه فروش فلش 24 ساعته خود را ببینند یا اینکه اولین روز فروش جمعه سیاه چگونه پیش می رود (اوه، چقدر لذت بخش خواهد بود وقتی نوامبر فرا برسد)، باید منتظر بمانند. کمی طول، تر

داده‌های نرخ تبدیل منبع/متوسط ​​و تجارت الکترونیک (از جمله سایر موارد) معیارهای خارج از جعبه نیستند که بتوان آن‌ها را همگام‌سازی کرد، مگر اینکه ایجاد فیلدهای سفارشی راحت باشد.

اما در طرح کلان، این روش کاملاً دقیق‌تر برای انتشار اعتبار برای تبدیل است.

فریلنسرها یا متخصصان آژانس PPC می توانند از مجموعه مهارت های اضافی ایجاد گزارش جدید استفاده کنند که تیم های بازاریابی داخلی سال ها آن را بدیهی می دانستند.

اما ،، که به استفاده از گزارش UA برای چندین سال عادت دارند، باید خیلی سریع خود را تطبیق دهند.

گزارش های من کجا رفت؟

اگر هنوز با تکرار گزارش‌ها و داشبوردهای مشابه مشکل دارید، گزارش‌های سفارشی علم موشکی نیستند.

برای بازاریابان پیشرفته‌تر PPC و تحلیلگران داده، هنگام پیوند دادن فیلدهای خاص به داشبورد استودیو Looker ما با چند مشکل مواجه شده‌ایم.

حداقل، ،ب‌وکارها با نحوه کارکرد این روش و اینکه چرا تبدیل عجیب و غریبی را دریافت می‌کنند که یک عدد کامل نیست، آشنا هستند. (هنوز مرتباً از من این سؤال می شود.)

پذیرش منحنی یادگیری

از طرف دیگر، اگر مشتری نیاز به گزارش فوری دارد، راه حل آن استفاده از صادرات جریان در BigQuery است.

ما این مشکل را در رابط Google Ads با گزارش تبدیل تاخیری آن مشاهده می کنیم.

این معیارها برای بسیاری از مشاغل کلیدی هستند. برای استفاده حدا،ری از GA4، روی معیارهای مشابه یا جایگزینی که مختص پلتفرم هستند تمرکز کنید (مثلاً نرخ تعامل).

با همسو ، این معیارها با اه، خود و شناسایی ارزش آنها، می تو،د نقاط هدف را به نفع خود تغییر دهید.

و حتی زم، که گزارش‌ها شروع به انتشار کنند، به دلیل تاخیر زم،، داده‌های کاملی را نخواهیم دید.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


آن داده ها را هدایت کنید

اگر می‌خواهید از مجموعه گزارش‌دهی جدیدی که GA4 ارائه می‌کند بهره‌مند شوید، یک تعظیم دیگر در کلاه آنها و یک منحنی یادگیری ضروری است.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و ،وماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


منبع: https://searchengineland.com/from-ua-to-ga4-managing-your-reporting-expectations-428870

اگرچه اسناد مبتنی بر داده برای گوگل آنالیتی، جدید است، اما برای گوگل تازگی ندارد.

شکی نیست که GA4 گزارش‌ها و بینش‌های جدیدی را ارائه می‌کند که UA با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد (گزارش قیف کاربر) یا نمی‌توانست ارائه دهد (سلام، اسناد مبتنی بر داده و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده!).

تنها تضمین طی چند هفته آینده این است که قبل از اینکه بهتر شود بدتر می شود.

غروب یونیورسال آنالیتی، فردا، 1 ژوئیه است (و ممکن است از زم، که شما در حال خواندن این مطلب هستید گذشته باشد).

،، از ما که کمی بیش از حد در گوگل آنالیتی، هستند و در بخش‌های زیادی از روز به گزارش‌های بلادرنگ خیره می‌شوند، ناامید می‌شوند.

بسیاری از ،ب‌وکارها وقتی شروع به بررسی گزارش‌های GA4 به ،وان منبع حقیقت می‌کنند، در شوک قرار می‌گیرند، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند. اسپوی،: بیشتر آنها هنوز این کار را نکرده اند!

انتساب داده‌محور Google Ads و GA4 متفاوت است، زیرا Google Ads فقط در همه جا نسبت داده می‌شود کانال های مختلف Google، در حالی که GA4 در تمام کانال ها گسترش می یابد.

این ممکن است برای بازاریابان PPC که مشتریانشان عاشق گزارش 24 ساعته خوب در روز بعد هستند، نعمتی باشد.

ما با بازدیدهای صفحه UA، بازدیدهای تجارت الکترونیک، بازدیدهای تعاملات اجتماعی و غیره خداحافظی می کنیم و منحصراً به دنیایی مبتنی بر رویداد سلام می کنیم.

بنابراین مقایسه‌های سال به سال تقریباً بی‌م،ی است، با توجه به اینکه کاملاً متفاوت است (که بسیاری از مردم نمی‌دانند).

نمی توان انکار کرد که وقتی همه ما به GA4 عادت کنیم و UA را در نقش جدیدش به ،وان شبح داده های گذشته بپذیریم، برای آن بهتر خواهیم بود.

حداقل در سال گذشته، این مدل اسناد پیش‌فرض در Google Ads بوده است و سال‌ها است که وجود داشته است.

این داده‌های بی‌درنگ و دقیق را ارائه می‌کند، که می‌تو،د آن‌ها را از طریق داشبورد استودیو Looker در آن دوره‌ها و رویدادهای فروش کلیدی پر کنید.

فقط یک رویداد بزرگ

گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده نیز از بین رفته‌اند (در زمان تایپ)، بنابراین آن دسته از مشاغلی که گزارش‌های روزانه/هفتگی/ماهانه خود را مستقیماً در صندوق ورودی صبحگاهی خود دریافت می‌کنند، باید راه‌حل دیگری پیدا کنند.

اسناد مبتنی بر داده، مدل انتساب پیش‌فرض جدید در GA4 است.

مرگ صفحه نمایش به این م،ی است که سایر معیارهای کلیدی UA، مانند نرخ پرش، متفاوت مح،ه می شوند.

GA4 یک ابزار بسیار پیچیده‌تر، مبتنی بر داده و حفظ حریم خصوصی نسبت به UA است و مدت‌هاست که از آن گذشته است.

مثل اینکه برای اولین بار به مادر یا پدرتان نحوه استفاده از تلفن هوشمند را نشان می دهید و به آنها توضیح می دهید که 5G ذهن ها را کنترل نمی کند، به جلو حرکت کنید و سرزمین موعود GA4 را به آنها نشان دهید. آنها شما را به خاطر آن دوست خواهند داشت و هرگز به عقب نگاه نمی کنند.

از آنجایی که جهش از سومین تکرار تجزیه و تحلیل وب گوگل به چهارمین آن بسیار بیشتر از هر یک از مهاجرت های قبلی آن بود، نقاط دردناک تر و منحنی های یادگیری اغراق آمیزتر خواهند بود.

با این حال، این انعکاس بسیار بهتری از سفر پیچیده کاربر است که در چندین نقطه تماس دیجیتالی گسترده شده است تا آ،ین کلیک که می تواند انجام دهد.

این نتیجه حرکت از آ،ین کلیک به اسناد مبتنی بر داده خواهد بود.

24 تا 48 ساعت تأخیر در سایر گزارش‌ها بدون دخالت BigQuery وجود دارد.

بازاریابان PPC باید آنها را در طول مسیر راهنمایی و آموزش دهند. از طریق ایمیل‌های مداوم مدیران شرکت که خواستار این هستند که بد،د چرا بازدیدهای صفحه کاهش یافته و چرا نرخ پرش تا این حد افزایش یافته است، ادامه دهید.

در UA، یک تب Google Ads در بخش گزارش ،ب وجود دارد که دسترسی به آن آسان است. راه‌حل بیشتری در GA4 وجود دارد، با گزارش‌های خارج از جعبه مشابه که به‌،وان کارت ،ید پنهان می‌شوند.

همانطور که مطمئن هستم از قبل می د،د، GA4 همه چیز در مورد این رویداد است.

خبر خوب در اینجا این است که گوگل در سال گذشته گزارش های خارج از جعبه بیشتری را منتشر کرده است، بنابراین آنها به این نگر، ها گوش داده اند و در حال اقدام هستند.

این امر باعث اختلال (به دلیل کندتر تولید گزارش استاندارد) و ناهماهنگی در گزارش کانال می شود.

تمرکز بر ویژگی‌های جدید در گزارش بلادرنگ جدید، مانند ع،‌های فوری کاربر و مقایسه‌ها، می‌تواند یک تاکتیک مؤثر برای حواس‌پرتی باشد.

انتساب داده محور کامل نیست. (این هنوز هم کمی بیش از حد “جعبه سیاه” است و برای میل من به اعتماد به گوگل وابسته است).

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است