آیا می خواهد چیزی یاد بگیرند؟

شما نیز می توانید یک متخصص و صاحب نظر در حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو شوید. این جریمه می تواند در نتیجه بروزرسانی الگوریتم های گوگل باشد و یا در نتیجه استفاده از تکنیک های کلاه سیاه توسط مدیر سایت. شما به راحتی میتوانید با مراجعه به سایت google search console سایت خود را ثبت و وریفای کنید و از قابلیتهای این پلتفرم استفاده کنید. اگر شما آدرس دقیق محل فعالیت خود را روی نقشه گوگل یا در google my business ثبت کرده باشید، نام شرکت، آدرس، لینک سایت، تلفن تماس و برخی اطلاعات دیگر به کاربران نزدیک نمایش داده میشود. Google Maps for Mobile یک سرویس مکان یابی برای کاربران موبایلی ارائه می دهد که از موقعیت مکانی دستگاه تلفن همراه و سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) استفاده کنند. ویژگی هایی مثل اتصال ایمن، طراحی واکنش گرا، زمان بارگذاری سریع؛ هدف این مرحله این است که سایت براساس یک ساختار منظم و بهینه به رباتهای گوگل و کاربران ارائه شود به گونه ای که برای هر دو گروه قابل فهم باشد. هدف سئو وب هم همین است ، اینکه وبسایت بتواند طوری بهینه سازی شود که برای موتورهای جستجو مطلوبیت و محبوبیت داشته باشد. بهینه سازی داخلی یا درون صفحه ، انجام سئو به منظور بهبود و تقویت لینکسازی داخلی، تولید محتوا، تگ گذاری ، بهبود تجریه کاربری و …

کاربرد سئو سایت در رسیدن به صفحه اول و رتبه های بالای نتایج جستجو بر سایت entityseo هیچکس پوشیده نیست. آیا تضمینی برای رسیدن به صفحه اول گوگل وجود دارد؟ پس چون معیارهای رتبه بندی آنها تفاوت دارد، سایتها را در رتبه های متفاوتی نمایش میدهند و اگرچه مفهوم سئو همواره ثابت است، اما برای هر موتورجستجو استراتژیها متفاوت بوده و تاثیر فاکتورها بر رتبه بندی متغیر است. تمام مشاغلی که دارای یک مکان فیزیکی هستند یا به هر منطقه جغرافیایی خدمات میدهند از مزایای سئو محلی بهره مند میشوند. کاربر می تواند جزئیات صفحه را در یک نگاه ببیند که به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا روی صفحه کلیک کنند یا به صفحه مرتبط تری بروند. به ازای کدام عبارات بازدید مناسبی کسب می کنید و در چه کلمات کلیدی ضعف دارید. آیا قصد دارید سایت خود را بهینه کنید؟ یکی از مهم ترین اصول سئو سایت، یافتن کلمات کلیدی و عباراتی که بیشترین جستجو را در گوگل دارند و در ادامه بهینه سازی و تولید محتوا حول این عبارات است، حتی لینکسازی های داخلی و خارجی هم به این مفهوم وابسته است. برای بهبود سئو هر چقدر که تولید محتوا و مقالات شما بیشتر شود به ازای کلمات کلیدی بیشتری دیده می شوید و این افزایش بازدید تاثر مثبتی روی صفحات اصلی وبسایت شما می گذارد.

با حجم اطلاعات موجود در وب، یافتن آنچه نیاز دارید بدون مرتب سازی آن تقریبا غیرممکن خواهد بود. در این مرحله اعتبار دامنه سایت بالا میرود و شما به موتورهای جستجو نشان میدهید وبسایت معتبری دارید که لینکهای متنوعی دریافت کرده و در رسانه های اجتماعی محبوب کاربران است. شما حق دارید بدانید ، چه میزان بازدید سایت افزایش پیدا کرده ، چه خدماتی به شما در طی هر ماه ارائه شده و عملکرد شرکت طرف قرارداد شما چگونه بوده است. شما باید بدانید که مردم چگونه به دنبال محصولات، خدمات یا اطلاعاتی هستند که شما ارائه میدهید، تا به راحتی شما را پیدا کنند. صنایع غذایی، مشاورین املاک، خدمات حیوانات خانگی، فروش محصولات الکترونیکی، فروش فیلم و موزیک، ارائه دهندگان خدمات حمل بار و نظافت منزل، جز کسب و کارهایی هستند که نیاز مبرم به سئو دارند. حتما به شما تحلیل وب سایت رقبا را جز 5 مورد اصلی معرفی می کنند.

ویکی پدیا یکی از منابع معتبر آنلاین برای دستیابی به اطلاعات است. اما براساس تجربه برخی از مهمترین فاکتورها شناسایی شده اند که در مقاله 15 فاکتور اصلی رتبه بندی گوگل در سال 2022 توضیح داده شده است. در گذشته متاتگ کلمات کلیدی هم در سئو سایت و رتبه تاثیر داشت که طی دو سه سال اخیر این فاکتور دیگر برای گوگل اهمیتی ندارد. کلمات اصلی یک سایت ، کلیدی ترین عناصر تعیین روش و فرآیند سئو هستند. کلمات و لغاتی که در این حوزه استفاده میشوند و به نوعی زبان تخصصی سئو بشمار میروند. اگرچه اصطلاحاتی که در این حوزه مطرح میشوند کمی تخصصی هستند، اما بسیار ساده و سریع میتوانید بیاموزید که هریک چه مفهومی دارد. علاوه بر سئو این ابزارها برای بازاریابی PPC نیز بسیار ارزشمند است. به این معنی که علاوه بر رتبه خوب، بطور مناسب و جذاب در نتایج نمایش داده شوند بطوری که از سایر وبسایتها متمایز و حتی الامکان بهتر باشند. گاهی اوقات سایت شما بدون اینکه متوجه شوید یا اقدام اشتباهی انجام داده باشید جریمه میشود. به عبارت دیگر، چرا شخص این جستجو را انجام داده است؟

تا جاییکه طبق تحقیقات انجام شده، نرخ کلیک به کمک schema تا 30 درصد افزایش پیدا میکند. با افزایش کاربرانی که از تلفن همراه برای جستجو در اینترنت و صرف وقت در شبکه های اجتماعی استفاده میکنند، اصطلاح یا مفهوم mobile friendly در سئو سایت مطرح شد. برخی از عناصر سایت از پهنای صفحه بزرگتر نیستند. تعریف سئو سایت در ویکی پدیا چیست؟ مثلا در حد دو یا سه کلمه، انتخاب مناسبی برای انکرتکست است. هم امکانپذیر است، برای کسب اطلاعات بیشتر، لینک مشخص شده را مطالعه کنید. تگ متن جایگزین تصاویر یا alt هم به توصیف بهتر عکس کمک میکند. چه فاکتورهایی نیاز به تقویت دارند؟ با این حال، صنایعی هستند که بیش از سایرین به این استراتژی نیاز دارند. اما به شرط اینکه کاملا دقیق ، جذاب و متفاوت از سایر رقبا نوشته شود. باتوجه به این آمار به راحتی میتوان اهمیت و ضرورت این روش را متوجه شد.

این عبارتها کلماتی هستند که در کوتاه مدت و برای بازه های زمانی خاصی رواج پیدا میکنند. مثلا برای سایت های فروشگاهی فرآیند و شرایط متفاوتی با یک وبسایت سازمانی را در نظر میگیریم. موتورهای جستجو زمانی به یک وبسایت یا دامنه علاقه نشان می دهند که تمام اصول (حداقل موارد مهم ) در آن دقیقا لحاظ شده باشد. علاوه بر این تولید محتوای خوب برای بازدیدکنندگان منجر به افزایش بازدید و علاقه کاربران به وبسایت شما می شود. کلمات کلیدی واژگانی هستند که شما علاقه دارید که به ازای جستجوی آنها در گوگل کاربران دامنه شما را پیدا کنند. خدمات تکمیلی تصاویری از ماه و مریخ را برای علاقه مندان به ستاره شناسی ارائه میدهد. همچنین ، تلاش می کنیم که با جذابیت ، کیفیت و ارائه ارزش به کاربران ، رضایت آنان را از عملکرد و وضعیت سایت خود بیشتر کنیم. سئو سایت تمامی مباحث مرتبط با بهینه سازی و بهبود عملکرد یک وبسایت را شامل میشود که در نهایت منجر به ارتقا رتبه در موتورهای جستجو (مانند گوگل ، بینگ و یاهو )، کسب رضایت کاربران و بازدید کنندگان میگردد.

این سه نتیجه با رتبه برتر طبیعتاً از بیشترین کلیک و در نتیجه بیشترین ترافیک وب سایت برخوردار خواهندشد که می تواند منجر به فروش و سود بیشتر شود. موتورهای جستجو این متن را به نام “عنوان” صفحه وب می بینند. آیا می دانید بهترین راه برای برآورده کردن این موضوع چیست؟ بهترین راه برای به دست آوردن کلمات کلیدی هدفمند محصول، بسیار ساده است، کافی است به لیست محصول خود نگاه کنید، سپس برای هر یک از آنها توضیحات دقیق ایجاد کنید. همان طور که گفتیم بهترین راه برای ارتقا رتبه و افزایش بازدید از طریق موتورهای جستجو سئو سایت می باشد، زیرا هم هزینه کمتری دارد و هم برای مدت زمان طولانی تری جذب کاربر را تضمین میکند. یکی از مهمترین خدماتی که حتما باید به شما ارائه شود ، لینک سازی خارجی ، دریافت بک لینک های باکیفیت ، مدیریت حساب های شبکه اجتماعی ، به اشتراک گذاری مطالب، درج سایت در گوگل مپ، تعامل با وبسایت های پربازدید می باشد که همه این اقدامات در چهارچوب سئو off-page یا خارج صفحه گنجانده می شوند. درحالیکه 55 درصد وبسایت ها در خدمات سئو سایت سرمایه گذاری می کنند و روز به روز بر شمار آنها اضافه میشود، شناخت مراحلی که در خدمات سئو سایت طی میشود برای دریافت کنندگان این خدمات اهمیت دارد.

در قابلیت سازگاری با موبایل، لینک ها فاصله مناسبی از هم دارند و کاربر به راحتی میتواند روی آنها کلیک کند. امروزه با توجه به اهمیت اینترنت و حضور گسترده سازمان ها و شرکت ها در فضای مجازی رقابت شدیدی برای کسب سهم بیشتری از مشتریان اینترنتی ایجادشده است. اغراق نیست اگر بگوییم امروزه برای کسب رتبه خوب حتما و باید محتوایی باکیفیت تولید کنید که منطبق با هدف جستجو باشد. هدف جستجو دلیل پشت سرچ یک عبارت است. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی را میبینیم که محتوای محصولات همگی از یک سایت مرجع کپی شده است، وقتی دلیل این کار را از مالک فروشگاه میپرسیم، با این پاسخ ها مواجه میشویم، محتوای کافی برای محصول وجود ندارد! یعنی ارتباط سایت با خزنده ها بصورت موثر و هدفمند باشد. برای درک اهمیت و اینکه سئو سایت چه کاربردی دارد ، باید تاثیر آن در جایگاه سایت در گوگل و ظرفیت های این موتور جستجو در تامین تعداد زیادی مخاطب و مشتری بالقوه اشاره کنیم. بزرگترین دلیلی که باید نقشه سایت XML را ایجاد کنید تاثیر آن در ایندکس کردن صفحات است. اما با بروزرسانی هایی که در الگوریتمهای رتبه بندی انجام شده، حتی بازنویسی یا بازی با کلمات و جابجایی لغات در متن و بازنشر آن روی سایت دیگر، نیز توسط گوگل شناسایی میشود.

ما سایت شما را دقیق از صفر تا صد تحلیل میکنیم، ضعف ها و ایرادات شناسایی میشود و طبق شرایط موجود مناسبترین روشها انتخاب و اجرایی میشوند. تعیین میکنیم کدام صفحات سایت ارزش بیشتری دارند و انتظار داریم خزنده ها بیشتر به آنها توجه کنند. بک لینک ها برای موتورهای جستجو و کاربران فوق العاده مهم هستند. امکان دارد رقبا برای سایت بک لینکهای اسپم خریداری کنند. بازدیدکنندگان سایت هنگام بازدید از وب سایت شما URL متعارف را نمی بینند. نقشه سایت یک فایل متنی با فرمت xml است که جزئیات تمام URL های یک وب سایت را نشان میدهد. نحوه عملکرد سایت در دسکتاپ و نسخه موبایل، وضعیت سایت از نظر الگوریتمهای core web vitals ، کشورهای کاربران بازدیدکننده، امکان ایندکس یا حذف صفحات انتخابی از نتایج، معرفی نقشه سایت، نحوه و شرایط دسترسی خزنده به سایت، وضعیت سرور و رتبه میانگین صفحات به ازای کلمات کلیدی مهمترین اطلاعاتی هستند که در این پلتفرم قابل مدیریت میباشند. معمولاً از سه نتیجه ارگانیک تشکیل شده است که روی نقشه مشخص شده اند. اما فراموش نکنید، شما باید در کمپین های بازاریابی آنلاین خود، مجموعه ای از روشهای را بگنجانید.

کلمات کلیدی اولین قدم برای یک سئو موفق هستند. قبل از انجام هر کاری ، ابتدا باید یک بررسی کامل و جامع از وضعیت سئو به عمل آید. قوانینی که از تقلب سایتها در رتبه بندی جلوگیری میکند. هنگامیکه به صورت طبیعی و بدون تقلب تولید شوند و از وبسایت هایی با ارزش گرفته شده باشند. ایندکس سایتهای نوپا که کمتر از 4-5 ماه عمر دارند، کمی دشوار است زیرا باید اعتماد گوگل را جلب کنند. ”canonical” که اغلب URL متعارف نامیده می شود، یک عنصر HTML است که به موتور جستجو آدرس یا صفحه اصلی و ترجیحی را در شرایطی که دو صفحه محتوای یکسانی دارند، اعلام مینماید. آشنایی با اصول سئو می تواند به بهبود کسب و کار شما منجر شود. یکی از مهمترین کاربردهایی که می توان مطرح کرد ، بهبود عملکرد و ساختار سایت است. نکته: ما هیچ گاه بصورت کامل نمیتوانیم همه فاکتورهای رتبه بندی گوگل را بشناسیم، چون مرتبا این معیارها در حال تغییر هستند و نمیتوان گوگل را پیش بینی کرد. به فرض ما میخواهیم به شما صفحه ای را برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه معرفی کنیم، لینک و انکرتکست را بصورت انکرتکست چیست؟

هنگامی که جستجوگران به دنبال کلمه تعریف کننده محصول می روند، بیشتر در مراحل اولیه خرید هستند. حجم جستجوی بسیار کمتری در مقایسه با کلمه کلیدی کوتاه دارند، پس به دلیل رقابت کمتر شانس کسب رتبه در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بیشتر خواهد بود. کلمه کلیدی اینجا نقش مهمی بازی می کند و حتما باید در عنوان به کار برده شود. لینک ها موجب ارتباط بهتر صفحات سایت با هم می شوند و قدرت دامنه را افزایش می دهند. برخی از متاتگ ها در خود صفحه ظاهر نمی شوند و برخی دیگر قابل مشاهده هستند. امروزه برای مشاهده یک فیلم ابتدا در گوگل جستجو میکنید! از طریق سرچ کنسول میتوانید بازدید بدست آمده از نتایج جستجوی ارگانیک را مشاهده کنید. اصطلاح “سئو سایت کلاه سفید” به تاکتیک هایی اشاره دارد که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی از جمله گوگل است. چه کسب و کارهایی از نتایج جستجوی محلی نفع میبرند؟ موتورهای جستجو عناوین درج شده را تجزیه و تحلیل می کنند و درصورت مشابهت عنوان دو صفحه با هم احتمال حذف هر دو صفحه از نتایج وجود دارد. URL کنونیکال به گوگل، بینگ و یاهو اعلام می کند که چه صفحاتی را نشان دهند و چه صفحاتی را در صفحات نتایج موتور جستجو پنهان کنند.

استفاده از لینک ها در محتوا- نمایه سازی به معنای انتخاب از بین لینکهایی است که در محتوای صفحه استفاده شده است. میان تعداد کلمات و طول مطالب با تعدادی لینک های صفحه باید تناسب باشد.لینک سازی به روشهای مختلفی انجام میشود، لینک از متن، لینک از تصویر، لینکهای جاوااسکریپتی، لینکسازی follow و nofollow، لینک داخلی و خارجی ، لینکهای خروجی، لینک ورودی و بکلینک، لینک دایرکت(مستقیم) و غیرمستقیم، همگی اصطلاحاتی هستند که با آنها مواجه خواهید شد. Duplicate content بیشتر به دلیل کپی مطالب از سایر سایتها اتفاق می افتد و یکی از نکات منفی سئو سایت محسوب میشود که افت رتبه در نتایج گوگل و حذف سایت به دلیل جریمه را به همراه دارد. به عبارت دیگر، محتوای شما برای کلمات کلیدی مختلفی که کاربران جستجو می کنند نشان داده می شود. زیرا در حدود 90 درصد کاربران پس از جستجو عبارت موردنظر خود در صفحه اول تصمیم گیری می کنند و تنها 10درصد به صفحات بعدی مراجعه می می کنند.

چگونه می توانم کلمات کلیدی هدف گذاری جغرافیایی خود را دریافت کنم؟ کلمات کلیدی LSI از این جهت مفید هستند که می توانید موضوعاتی را متناسب با یک موضوع گسترده ایجاد کنید و همه شاخه های کوچکتر را بر اساس یک کلمه کلیدی اصلی هدف قرار دهید. کمتر کاربری هست که با مشاهده نتایج ارائه شده در صفحه اول، به هدف خود نرسد و معمولا از لینکهای اول تا دهم یک مورد را انتخاب میکند. یک شرکت ارائه دهنده این خدمات در قبال بهینه سازی سایت شما چه وظایف و تعهداتی دارد و چه مراحلی باید اجرا شود تا به نتیجه مطلوب رسید. سئو سایت از نظر فنی، داخلی و خارجی – با انجام بهینه سازی سایت شانس بیشتری برای قرارگرفتن در باکس نتایج محلی دارید. نمی توان یک قالب ضعیف و بی کیفیت را ارتقا داد و هرچقدر هم که تلاش کنیم باز یک جای کار می لنگد ولی در صورتی که طراحی عالی انجام شده باشد دیگر مشکلات پایه ای در هنگام انجام بهینه سازی پیش نمی آید. پس از آن با توجه به فعالیت هایش به آن امتیاز می دهد.

محتوای تکراری داخلی در وب سایت شما اتفاق می افتد، به این صورت که محتوای دو صفحه از یک دامنه کاملا یکسان باشد یا حتی درصد بالایی از محتوا مشابه هم باشند. این مفهوم مجموعه ای از روش های تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ را شامل می شود که مهم ترین آنها نگارش و انتشار محتوا ، بهبود تعامل با شبکه های اجتماعی ، افزایش شناخت و محبوبیت برند ، افزایش لینک های خارجی با کیفیت پرقدرت و افزایش بازدید و ترافیک وبسایت است که در نهایت به کسب درآمد و سود بیشتر منجر خواهد شد. این نوع کلمه کلیدی جایگاه ویژه ای در سئو و جستجوی معنایی دارد که برای ایجاد محتوا یا پست های وبلاگ فوق العاده کار خواهد کرد. طبق تحقیقات سه سایت اول در نتایج، بیش از 75درصد ترافیک ناشی از جستجوی کاربران را جذب میکنند. بلکه عبارات مترادف، عبارات lsi و جملاتی که کاربران برای یافتن یک محصول یا خدمتی خاص استفاده میکنند را باید یافت. به طور کلی، معنای موبایل فرندلی این است که وب سایت شما در یک دستگاه تلفن همراه یا تبلت عملکرد خوبی داشته باشد.

درحالیکه در بازاریابی موتورجستجو و شبکه های اجتماعی، با قطع هزینه، تبلیغات نیز لغو خواهد شد. خرید تبلیغات گوگل برای سایت ، فعالیت در فروم ها و شبکه های اجتماعی و دریافت بک لینک با کیفیت از دامنه های دیگر می باشد. به طور کلی، white hat به هر عملی اطلاق می شود که رتبه سایت شما را در SERP بهبود می بخشد و مورد تایید گوگل و براساس قوانین است. هر SERP منحصر به فرد است، حتی برای جستجوهایی که در یک موتوجستجو با استفاده از کلمات کلیدی یا عبارت های جستجوی مشابه انجام می شود. همانطور که گفتیم سئو سایت فرآیند بهینه سازی برای بهبود رتبه بندی و کسب بالاترین رتبه ممکن در نتایج موتورهای جستجوی است. گوگل سایتهای محتلف را از لحاظ برتری در این فاکتورها مقایسه و بررسی میکند و هر سایتی فاکتورهای بیشتری را بهینه کرده باشد، ظبیعتا رتبه بهتری کسب خواهد کرد. به این دلیل که خزنده ها و ربات های آنالیز هر لحظه ای که وبسایت را بررسی میکنند کلمات بیشتری را می یابند. شما وقتی تصویری را مشاهده میکنید، از طریق چشم شما اطلاعات به مغز منتقل میشود و متوجه میشوید، اما برای اینکه ربات تصویر را بشناسد، از تگ alt استفاده میکنند.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است